Typy na sobotní dopoledne


 • Vážení návštěvnici,
  okolí města Hlinska nabízí nespočet možností jak strávit volný čas. Nelamte si hlavu nad tím, jak si zkrátíte sobotní dopoledne a mrkněte na naše typy:

  První ÚNIKOVÁ HRA v Hlinsku

  V tématu AREA 51 - detaches workplace, což jsou oddělené pracoviště pro výzkum mimozemšťanu, Vás tvůrci lákají, aby jste přinesli důkaz o jejich existenci. Je to úniková hra pro 3-5 hráčů na cca 2 hodiny. Více informacích na: www.unikovka.cz. POZOR, nutná rezervace předem!

  Betlém

  Dáváte-li přednost něčemu klidnějšímu, zavítejte do historické části města Hlinska. Tento malý skanzen nabízí procházku mezi dávnými baráčky, komentovanou prohlídku i posezení v příjemné kavárně Mandala s luxusními domácími dortíky. Mňam!

  Veselý Kopec

  Jste-li větší milovník historie, zveme vás do skanzenu Veselý Kopec. Skanzen se nachází 15 km od města. Roubenky na kopci přinášejí svědectví o bydlení a hospodaření drobných zemědělců od poloviny 19. století do poloviny 20. století. Expozice jsou bohatě vybaveny předměty dotvářející atmosféru, která vás přenese do minulosti.

  Ležáky

  V blízkosti se nachází i památník osady Ležáky, která byla vypálena v důsledku Heydrichiády krátce po vypálení obce Lidice. V památníku můžete shlédnout krátký dokumentární film, jenž vám přiblíží statečnost tehdejších obyvatel.

  Peklo

  2 km za Hlinskem se nachází nefalšované peklo s celou tlupou čertů a čertic. Strach mít ale určitě nemusíte, peklem provází jen samí hodní a milí čerti. Pokud máte svědomí čisté, zcela jistě si vás tam nenechají a vy si budete moci vychutnat i nějakou čertovskou dobrotu z jejich kuchyně.

  Keltský archeoskanzen Nasavrky

  Pokud vás zajímá jak žili dávní Keltové, tak tento skanzen je pro vás jak stvořený! Skanzen je rekonstrukcí keltského "města" z mladší doby železné. Všechny stavby mají svoji předlohu dle archeologických nálezů.

  Lomy

  Pokud se chcete uprostřed horkého léta svlažit v chladné vodě – doporučujeme vám využít jeden z lomů, který se nachází nedaleko. První možností je lom Srní, který byl během nedávných let upraven, aby více vyhovoval koupání. Byly zde uměle vytvořeny přístupy do vody. Pokud jste ovšem milovníkem čisté přírody a nevadí vám kamenitější cesta do vody, doporučujeme vám lomy za vesničkou Leštinka.